Станимир Русланов грабна нова републиканска титла

17 годишен талант от Пловдив шампион на Б група

Сезонът от републикански първенства на БНБФ за 2018 година стартира в град София този уикенд. Домакини на сблъсъците от А и Б група бяха спортни клубове Стикс и БСД. Общо 90 състезателя от страната (А група-39; Б група - 51) премериха сили в първият кръг от републиканската ранглиста.

А група

Шампионът от 2017 година Станимир Русланов (СК БСД) бе безупречен в почти всички мачове и заслужено се окичи със златният медал. Във финала той срещна най-добрият русенски състезател Радостин Димов (СК Корона). Радо не показа най-доброто от себе си и загуби мача с резултат 10:3 . Бронзовите отличия заслужиха шампионът от Лонгони 2017г. Марио Вълчев (СК БСД) и Ивайло Симеонов (СК БСД).

Престижните 5-ти места заеха победителят от Петрич Мастърс Георги Георгиев (СК БОиБО), бургаският талант Николай Желев (СК Хот Шот), двукратният медалист от европейски първенства за Юноши Спасиан Спасов (СК Стикс) и една от големите надежди на СК Стикс Николай Христов.

Медалът за най-добър юноша на турнира отново грабна Николай Желев.

Б група

Много емоции, спортсменство и добро настроение показаха състезателите от вторият ешалон на билярдната федерация. Ентусиастите амбицирани за пробив към елита показаха страхотно ниво на игра, което ясно показа високият прогрес на културата в страната.
До големият финал на надпреварата достигнаха Йоан Саламбашев (СК Пловдив) и Александър Бояджиев(СК БСД). 17 годишният талант от Пловдив игра много стабилно през целият втори ден и с завидна лекота успя да се поздрави с титлата след резултат от 7:2 във финала.

Бронзовите медали спечелиха младока Георги Чавански (СК БСД) и ново изгряващата звезда
от Стара Загора Ивайло Коев (клуб Игълс).

В четвъртфиналите фаза отпаднаха част от фаворитите в турнира Деян Симеонов, Василис Пезис, Иван Кирчев и Ангел Атанасов.

Следващото събитие на БНБФ е републиканско първенство за деца и юноши,което ще се състои на 24-25.02.2018 г. в спортен клуб БСД София.