Билярд с кауза – Заедно за Вили

Един благотворителен турнир оставащ вечен спомен за всички участници и дарители

На 11.11.2017 г. Българска Национална Билярд Федерация съвместно с ФК Торнадо успя да организира най-големия турнир в историята на българския билярд. Софийските билярдни клубове Стикс и БСД посрещнаха повече от 200 ентусиасти за благотворителната кауза да помогнем на 15-годишната Вили с тежкото заболяване Атаксия на Фридрейх.

С взаимни усилия всички участници и гости успяха да съберат дарение в размер на 6 523, 81 лв.

Победители в благотворителната ни томбола:
- Боксова ръкавица с автографа на световния шампион в тежка категория Антъни Джошуа спечели Яна Тачева.
- Боксова ръкавица с автографите на братята Кубрат и Тервел Пулеви спечели Симеон Димитров.
- Професионална билярд щека с подписите на Станимир Русланов, Георги Георгиев и Людмил Георгиев спечели Вела Великова.
- Професионална билярд щека с подписите на братята Спасиан и Кристиян Спасови спечели Себастиан Борисов.
- Тениска на световния шампион Йордан Йовчев спечели Никола Колев.
- Книга на световния шампион Детелин Далаклиев спечели Иван Стефанов.
- Тениска на българския национален отбор по билярд от световното в Китай 2015 година с подпис на Станимир Русланов спечели Ивайло Черкезов.
- Тениска с подпис на двукратния шампион на България 10-та топка за 2017 Георги Георгиев спечели Христо Христов.

#БилярдСКауза

Уникални емоции изживяха всички по време на финалните сблъсъци и демонстративния мач на българските шампиони. Станимир Русланов, Спасиан Спасов, Георги Георгиев и Кристиан Спасов подариха незабравимо шоу на многобройната аудитория с прецизна игра и майсторски изпълнения.

На финала на турнира емоционални речи изнесоха Красимира Тодорова (майката на Вили) и двамата организатори на турнира - председателя на Българска Национална Билярд Федерация Людмил Георгиев и председателя на спортен клуб Торнадо Лъчезар Арсов.
След това организаторите направиха изненада на Виолета по случай рожденият и ден, който бе само след няколко часа.
Подаръци, торта и песни предадоха финалната визия на едно голямо Добро Дело на българското билярдно общество.

Ръководството на Българска Национална Билярд Федерация благодари на спортен клубове Стикс, БСД, Торнадо, Американ Салон, ГАД, Бо и БО, фирма Бонита Стайл и всички помощник организатори, които помогнаха за осъществяването на това прекрасно събитие!

Поклон и пред невероятното софийско билярдно общество, което показа ясно пътят на прогреса и развитието на билярдната култура и спорт в България!